Rubriky

Pouze odstřelovači a kurvy u práce leží

 

Pouze odstřelovači a prostitutky u práce leží

 

Autor: ThorTac.com|Popisek: Sniper Kurz ThorTac.com
16 / 02 / 201710:15

 

 

Zaujala nás nová nabídka společnosti Thor Tactical na speciální odstřelovačský kurz, který tato firma nabízí na svých stránkách www.thortac.com. Na několika kurzech pořádaných Thor tactical jsme již byli, a tak jsme se zeptali majitele společnosti Lumíra Němce co tento kurz nabízí a v čem je jiný.

Zaujala nás nová nabídka společnosti Thor Tactical na speciální odstřelovačský kurz, který tato firma nabízí na svých stránkách www.thortac.com. Na několika kurzech pořádaných Thor Tactical jsme již byli, a tak jsme se zeptali majitele společnosti, Lumíra Němce, co tento kurz nabízí a v čem je jiný.

Proč zrovna kurz pro odstřelovače, majitelů odstřelovačských pušek není zas tolik, myslíte, že o tento kurz bude zájem?

Tento kurz vznikl právě na základě dotazů našich klientů, uspořádání takového kurzu však naráželo na řadu problémů. Prvním bylo zajistit kvalitní odstřelovačské pušky k zapůjčení a druhý problém byla střelnice. Tyto dva zásadní problémy se nám ve spolupráci s firmou CZ PROTECT podařilo vyřešit, takže jsme kurz mohli spustit. To že si zájemci o kurz mohou půjčit odstřelovací pušku výrazně rozšiřuje skupinu těch, kteří o tuto problematiku mají zájem a mohou se něco naučit.

Možnost vystřelit si z odstřelovací pušky nabízí více společností, v čem je váš kurz jiný?

To máte samozřejmě pravdu, pokud si chcete zkusit vystřelit z „odstřelovačky“ deset nebo dvacet ran, tak těch příležitostí je mnohem více. Přijedete na střelnici, instruktor vám ukáže, jak z pušky střílet a vy si to můžete vyzkoušet. My jsme celou koncepci kurzu pojali jinak. Nejedná se tedy pouze o střelecký výcvik, ale o kurz, který se zabývá činností odstřelovače do hloubky. Seznámíme vás s různými typy zbraní, vysvětlíme, jaké střelivo je vhodné pro střelbu a na jakou vzdálenost je lze účinně použít. Vysvětlíme vám, jaké faktory ovlivňují střelbu a jak s nimi počítat. Ukážeme vám základy maskování, přiblížení a pozorování. Vysvětlíme vám, co je MOA, MRAD a jak s těmito jednotkami pracovat a mnoho dalších důležitých věcí. „Sundat chlapa“ na vzdálenost 500 m v počítačové hře je celkem brkančka, ale realita je jiná.

Jaké zbraně a vybavení k výcviku používáte?

K výcviku používáme pušky Tikka TAC M3X a Tikka SUPER VARMINT v ráži 308. win, dále si účastníci kurzu vyzkouší pušku HK 417 v ráži 308. win a HK 416 v ráži 5,56 . Každý vystřelí celkem 100 ran z toho 75ks 308. win a 25 ks 5,56. Střelba bude vedena na vzdálenost 100 – 500 m. Každého účastníka vybavíme i dalšími potřebnými pomůckami jako anemometr, laserový dálkoměr a pozorovací dalekohled. Prostě budete mít vše, co odstřelovač potřebuje ke své činnosti.

Kurz povedete Vy osobně?

Já určitě ne, ona práce odstřelovače je velmi náročná a mě nikdy příliš nepřitahovala. Vždy jsem chtěl být spíš v centru dění, něž se plížit celou noc pouští, jednou vystřelit a plížit se zpátky. I když jsme měli v armádě takové rčení „že pouze kurvy a odstřelovači u práce leží“, tak já jsem se tomu vždy raději vyhnul. Umím samozřejmě s odstřelovací puškou pracovat, vzájemná zastupitelnost je jedním z předpokladů činnosti zásahového týmu, ale odstřelovačem jsem nikdy být nechtěl. Kurz povedou policejní nebo vojenští specialisté, kteří funkci odstřelovače vykonávali u speciálních jednotek a mají v tomto oboru dlouhodobé zkušenosti.

Kde kurz probíhá a jaká je cena?

Kurz pořádáme ve Středních Čechách a cena je samozřejmě vyšší. Cenu máme rozdělenou do dvou kategorií, pro účastníky s vlastním vybavením a pro ty, kteří si budou chtít zapůjčit vše od nás. Cena pro ty, kteří používají vlastní vybavení se příliš neliší od cen za naše ostatní střelecké kurzy. Cena pro ty, kteří si půjčí naše vybavení přesáhne za tento dvoudenní kurz 10 000 kč. Je potřeba si uvědomit že cena za pořízení jedné odstřelovačské pušky s vybavením se blíží 100 000 kč , také speciální munice je dražší než do pistole, a to se samozřejmě v ceně kurzu odrazí.

Děkujeme za rozhovor.

Také děkuji.

zdroj http://www.securitymagazin.cz