Rubriky

Již žádné černé terče!

To, že se z různými nesmysly v poslední době roztrhl pytel, zaregistroval asi každý. Těhotné ženě je nevhodné říkat těhotná žena, ale měla by se nově nazvat těhotným člověkem. Básnička o mamince vytváří genderový stereotyp a v Německu odstranili ze zvonkohry písničku o lišce a vráně, protože tato štvavá píseň nabádala k násilí na zvířatech. Ale nekončíme a jedeme dál, další perla tentokrát nepřichází z evropských  luhů a hájů, ale ze zámoří.

Jedna organizace, předpokládám neziskovka, přišla s výzkumem, že obětí přestřelek se stávají třikrát častěji mladí černoši než běloši. Jeden by si myslel, že to bude způsobeno tím, kdo daný trestný čin páchá a má tu smůlu, že mu to zkrátka nevyšlo a schytal to, bez ohledu na barvu pleti.  Ale ouha. Sešlo se pár moudrých hlav, hluboce se zamyslely nad touto statistikou a došly k následujícímu poznání.

Střelci při tréningu mnohem častěji střílí do černých terčů než do bílých, při střelbě do černých terčů jsou rychlejší, než při střelbě do bílých, a zásah v černém terči jim činí větší potěšení než zásah v bílém terči.  Takže suma sumárum je příčinou toho, že na ulici je zabito více černochů, než bělochů, špatná barva terče. Ne, to není vtip, a do Apríla je ještě daleko.

Výsledkem tohoto objevného výzkumu je petice, která při tréningu střelby vybízí ke změně barvy terče tak, aby se střelec při přestřelce primárně nezaměřoval na agresivní černochy.  Když změníme barvu terče, tak střelec nepůjde primárně po černé, ale bude hledat v mířidlech i zlé hochy jiné barvy pleti.

Zakážeme černé, ale musíme zakázat i bílé, žluté, červené, hnědé a mnoho dalších odstínů. Dalším logickým krokem bude obecně zakázat terče ve tvaru postavy a nahradit je terči jiných tvarů. Navrhuji čtverec nebo trojúhelník. Kruh bych rozhodně nedoporučoval, může připomínat lidskou hlavu a výsledkem by mohlo být, že při přestřelce by mohl být útočník smrtelně zraněn výstřelem do hlavy. Rovněž bych zakázal střelbu na střed terče, protože střelec bude cítit potěšení, když při tréningu zasáhne střed kruhu a tedy může být nezdravě motivován k zásahu člověka doprostřed čela a nikoliv třeba do nohy. Barvu terče navrhuji zelenou. Ta bude při zásahu v reálné situaci upřednostňovat jedince zelené barvy pleti, tudíž nejvíce obětí přestřelek bude z řad ufonů, přičemž případná smrt Alzáka by podle nejnovějších průzkumů byla pozitivně přijata veřejností bez ohledu na rasu i pohlaví.

Lumír Němec http://www.thortac.com/