Rubriky

Kdo neříká pravdu, AČR nebo novináři ?

Po napsání a uveřejnění mého článku o nově vznikajícím speciálním komandu  v Chrudimi, se na mě jako supi slétli příznivci „Chrudimských orlů“ a to jak do komentářů tak i do zpráv. Ne že by mi vyhrožovali lynčem, ale bylo vidět, jak jim můj článek leží v žaludku. Mimo jiné mi vyčítali, že jsem použil nerelevantní zdroj informací, že jsem fňukna, která se nesmířila se zrušením SOG.

Se zrušením jednotky SOG jsem se smířil, je to fakt a nic s tím neudělám. Ovšem vnímám to jako podraz a nespravedlnost na lidech, kteří bojovali a umírali. Místo uznání a poděkování byl Útvar zrušen a oni přišli o práci, kterou milovali , byli dehonestováni a vláčeni blátem.

A nyní k Chrudimi. Nemyslím si, že TV Nova je zpravodajství na úrovni BBC, i když někdy mají zajímavé informace, každopádně pochybuji, že si články vymýšlí od stolu na základě jointa. Takže počáteční informaci i zřizování nové jednotky v Chrudimi jim někdo musel dodat. Otázkou je pouze to, jestli si ty informace upravili tak, aby to byla větší pecka anebo ten kdo jim ty informace dal to podělal. Například informace o speciálním vybavení a nákupu bugin jsou až příliš konkrétní. Tato reportáž vzbudila evidentně ohlas i mezi vojáky a  podplukovník Zelinka obratem píše článek s názvem „Tři nejčastější mýty o 43. výsadkovém pluku“, kde tyto informace vyvrací.

Otázkou tedy je, jak je to doopravdy. Vypustili novináři z části smyšlené informace nebo ne? Co když je to celé mnohem prostší. Novinářům se dostali do rukou informace z relevantního zdroje, ale po jejich uveřejnění se zaleklo MO i GŠ. A nebylo by divu, není žádným tajemstvím, že se v armádě šetří. Jsou útvary kde nemají pomalu ani na náplň do tiskárny o vybavení ani nemluvě. V současnosti se do Chrudimi sypou obrovské prostředky, což logicky vzbuzuje u jiných jednotek závist a řevnivost. No a v této době se dozví, že do Chrudimi se nasypou další prachy, aby se rozšířila jejich akceschopnost, ovšem na úkor zbytku armády. A to je asi to poslední co armáda potřebuje. Takže se obratem vydá článek, který vše hodí na TV Nova a čtenářům se vysvětlí, že je všechno jinak. A kde je pravda???? To ukáže budoucnost.