Rubriky

Dolní Lhota – Z kravína vyrostl špičkový střelecký komplex

Dolní Lhota u Blanska, obec o které jsem před dvěma lety nevěděl nic. Když mě tam Mates Šulc v roce 2018 pozval, abych se podíval na projekt nové střelnice, který připravují, musel jsem to najít v Google, abych věděl kam mám jet. Setkali jsme se před bývalým „jezeďáckým“, ze kterého chlapi chtěli udělat výcvikové centrum. Měli obrovské plány a byli plni nadšení. Prováděli mě kravínem a ukazovali  kde bude 100m střelnice, kde 50m, kde taktická. Plánovali postavení „killing house“ i lezecké stěny. Když jsem chodil po kravíně, tak s vynaložením velké obrazotvornosti jsem si dokázal představit nějakou střelnici. S chlapama jsme probrali nějaké mé nápady a já jsem odjel domů. Bral jsem do trochu jako ztrátu času, protože jsem nevěřil, že ten megalomanský projekt jsou schopni dotáhnout do nějakého konce. A v tom jsem se velmi mýlil.

Začátkem prosince mě Mates opět zavolal, že mají hotovo a jestli se chci přijet podívat, proč ne, řekl jsem si. Byl jsem tam před dvěma lety tak alespoň uvidím co z toho kravína dokázali vytvořit. Upřímně jsem toho moc neočekával, o to větší bylo moje překvapení, když jsem dorazil do Dolní Lhoty. Zaparkoval jsem před moderní budovou, s velkým nápisem WAR ZONE,  ve které by nikdo neočekával bývalý kravín a zvědavě jsem vstoupil dovnitř. To co jsem viděl uvnitř budovy mě doslova nadchlo.

Moderní areál s třemi oddělenými střelnicemi. Na těch střelnicích je vidět, že to dával dohromady někdo, kdo tomu rozumí a baví ho to. Ty vychytávky můžete vidět úplně všude. Od kamer na držácích terčů, takže na monitoru můžete sledovat zásahy online, aniž byste museli jít k dopadišti nebo si přitáhnout terč. Přes otočné časově nastavitelné terče u každého stavu, až po speciálně upravený střelecký palpost na sto metrové střelnici. Takovou třešničkou na dortu, je 60m taktická střelnice, kde můžete střílet i do stran. V budoucnu ještě přibude „killing house“ s interaktivní střelnicí, takže nebudete střílet pouze do papíru, ale umožní vám to řešit taktické situace střelbou s ostrou municí. A k tomu samozřejmě patří i zázemí s konferenční místností a střelecký obchod.

Ve WAR ZONE jsem strávil asi dvě hodiny, vyzkoušel jsem si některé zbraně z jejich nabídky, z nichž mě nejvíc zaujala pistole Alien, kterou jsem měl v ruce poprvé. Zkrátka příjemně strávený čas, s fajn lidmi, kteří si dokáží plnit své sny a dokáží dotahovat projekty až do konce. Dnes vím, že už nyní se jedná o špičkový moderní střelecký komplex, který bude těžko hledat konkurenci. Až dokončí i „killng house“ s interaktivní střelnicí tak se bude jednat o komplexně vybavené výcvikové centrum, možná  lepší než používá URN. A jsem si jist, že během velmi krátké doby se Dolní Lhota u Blanska stane mezi střeleckou veřejností pojmem, který nebudete muset hledat v Google, abyste věděli kam máte jet.

Zdroj: https://www.securitymagazin.cz/security/komentar-dolni-lhota-z-kravina-vyrostl-spickovy-strelecky-komplex-1404066224.html