Erdogan připravuje další útok na hranice Evropy.

Zapnu televizi čínská chřipka, zapnu rádio čínská chřipka, internet, sociální sítě všude se řeší čínská chřipka. Vypadá to, že se svět kolem nás zastavil a vše se točí kolem čínské chřipky. Svět se ale nezastavil a ve stínu čínské chřipky zůstávají v pozadí události, které mohou budoucnost Evropy ovlivnit stejně nebo možná ještě více než již zmíněná  čínská chřipka. Mám na mysli krizi na Turecko– Řeckých hranicích a i další kroky, které Turecko podniká ve stínu pandemické krize.

Turecko využívá situace, která v Evropě nastala po nástupu čínské chřipky a chce přitlačit na Evropu i na NATO, aby byly více vstřícní turecké agresivní politice v Sýrii. Erdolfovi jeho agresivní politika vychází, tak proč ji měnit. Po tlaku na řecké hranici mu Evropa zvýšila výpalné o 1,3 miliardy eur a NATO v podstatě mlčí k turecké agresi v Sýrii, tak proč v tom nepokračovat.

Tento měsíc turecký ministr obrany Hulusi Akar rozhodnul o prodloužení  vojenské služby 53 tisíc vojáků v základní službě. Vojna byla končícím vycvičeným vojákům prodloužena zatím o měsíc. Další prodloužení může následovat. Oficiální zdůvodnění tohoto nečekaného kroku je ochrana vojáků před čínskou chřipkou. Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu nařídil vyklizení internačních táborů pro migranty. Zatím bylo armádou vyklizeno 9 uprchlických táborů v různých částech země. Některé až na hranicích se Sýrií a Irákem. Vojáci převážejí migranty pomocí autobusů na pobřeží. Podle satelitních snímků armáda migranty sváží na turecké pobřeží na místa, odkud je to lodí blízko na řecké ostrovy. Podle řeckých medií jsou v přístavech a v letoviscích naproti řeckým ostrovům připraveny desítky tisíc migrantů.

V Turecku je  oficiálně evidováno více než 60 tisíc nakažených čínskou chřipkou. Úřady oficiálně přiznávají asi 1.200 zemřelých. Situace je však podle lékařů pracujících v Turecku mnohem horší. Nemocnice jsou přeplněné a řadě infikovaných se nedostává péče. Počet nemocných je tedy zřejmě mnohonásobně větší. Infikována může být i značná část migrantů, které autobusy pod dohledem armády sváží na pobřeží.

V Turecku se stále častěji objevují hlasy lidí z vlády či z Erdoganova okruhu, které vyzývají k celosvětovému ozbrojenému džihádu vedeného vyvoleným tureckým národem. Turecko nadále vehementně podporuje radikální islamistické skupiny v Sýrii a v Libyi. Včetně spolupráce s Al kájdou a ISIS. Pokud se Erdolfovi podaří jeho ďábelský plán uskutečnit, tak může nejenom stále silněji vydírat Evropu pomocí uprchlické vlny, ale vyslání nakažených uprchlíků do Evropy může působit i jako biologická zbraň v Erdolfově džihádu na cestě k nové Osmanské říši.