Výcvik pro ozbrojené složky

Jednou z činností společnosti Thor Tac T.C. je výcvik ozbrojených složek. V současné době provádíme výcvik jak na území ČR tak i v zahraničí (Sýrie , Omán). Instruktoři naší společnosti jsou výhradně bývalí příslušníci speciálních jednotek Policie nebo Armády s reálnými zkušenostmi se zákroky proti nebezpečným pachatelům v ČR nebo s bojem proti teroristům na území Iráku a Afghánistánu. 

Neučíme to, co bychom si vyčetli z knížek nebo to co bychom se naučili na krátkém kurzu. Našim klientům předáváme pouze zkušenosti, které jsme nabyli během dlouholeté služby a mohli jsme si v reálných akcích ověřit jejich funkčnost. Obsah výcviku je vždy postaven na základě přání klienta, tak aby přesně vyhovoval požadavkům.

Základy policejního zákroku

Řadoví policisté jsou během každodenní služby vystavováni riziku, které na první pohled nemusí být patrné. I běžná silniční kontrola nebo kontrola osoby se může bleskově změnit v situaci kdy půjde o holý život. Dodržování  jednoduchých taktických a psychologických pravidel vám pomůže lépe odhadnout osobu, kterou kontrolujete a být tak připraveni na její nečekanou reakci.

Tento kurz je složen ze dvou částí, teoretické kde vám vysvětlíme taktické a psychologické zásady jednání s podezřelou osobou a  praktické části, kde si vše osobně vyzkoušíte v modelových situacích. Kurz je veden instruktorem naší společnosti a psychologem se zaměřením na forenzní psychologii. Kurz je vhodný pro příslušníky Policie, Městské policie nebo pracovníky Bezpečnostních agentur. 

Kurz služební sebeobrany

Ne vždy  při „práci“ s pachatelem můžete použít střelnou  zbraň. V takovém případě se musíte spolehnout na svoji mysl, ruce, nohy, a sebeobranné prostředky jako je teleskopický obušek, kubotan (taktické pero) nebo pepřový sprej, abyste dokázali pachatele eliminovat.  Tento kurz je zaměřen na služební sebeobranu a služební zákrok proti neozbrojenému agresivnímu pachateli.

Obsahem kurzu je zvládnutí základních technik při použití teleskopického obušku a taktického pera.  Kurz je určen pro policisty a pracovníky Bezpečnostních agentur.

Policejní taktika

Jedná se o kurz, který je zaměřen na zákrok proti nebezpečnému pachateli v budovách a vozidlech. Nejedná se o kurz pro zásahové jednotky, ale o kurz pro řadové příslušníky Policie nebo, pro ty kteří se při výkonu své služby mohou dostat do situace, kdy budou nuceni propátrat budovu, nebo zadržet řidiče vozidla.

Kurz je zaměřen na práci dvojice. Obsahem kurzu je seznámit účastníky s taktickými zásadami při vstupu a propátrání objektu a s taktickými zásadami zdržení řidiče vozidla. Kurz je ryze praktický a je složen z taktického výcviku a řešení následných modelových situací.

Pro výcvik můžeme zajistit zbraně a munici FX, tak aby se výcvik co nejvíce přiblížil reálným situacím. Dále k výcviku používáme laserovou střelnici, filmové situace pro tuto střelnici si připravujeme sami na základě událostí, které se skutečně staly. Nebo po domluvě s vámi, připravíme filmové sekvence přímo na vaše přání.  Kurz je vhodný pro příslušníky Policie a Městské Policie.

Střelecký výcvik 

Při střeleckém výcviku vždy vycházíme ze schopností našich klientů, tak aby výcvik byl vždy přínosem. Na začátku provedeme malý test všech účastníků a na základě jeho výsledku připravíme výcvik na míru. Takže každý kurz je postaven na míru klienta. Pro výcvik ve střelbě nabízíme tři druhy kurzů:
Střelecký výcvik s krátkou zbraní, Střelecký výcvik s dlouhou, Výcvik střelby na projekční střelnici

Jedná se o unikátní střelecký systém, který můžeme použít v našich výcvikových prostorech nebo s ním může přijet kamkoliv na vaši krytou střelnici. Na vaše zbraně namontujeme speciální laserové zářiče.  Zbraň se chová, jako zbraň se svítilnou. Na plátně, které pověsíme do prostoru terčů, promítáme různé situace, které vytváříme na základě reálných zákroků nebo na vaše přání. Vy střílíte ostrou municí a při každém výstřelu vysílá laserový značkovač signál, který zaznamenává kamera. Na konci cvičení promítneme záznamy zásahů. Výcvik je vhodný nejenom z hlediska střeleckých dovedností. Střílíte na postavy, které se pohybují, skrývají se a střílejí na vás. Ale je vhodný i z hlediska taktického vyhodnocení oprávněného použití zbraně nebo správného načasování v situaci s více pachateli nebo v okamžiku kdy jsou  pachatelé mezi neozbrojenými civilisty

Pro policejní a vojenské jednotky můžeme déle nabídnout tyto kurzy: Kurz CQB, Kurz SUT, Kurz TCCC, Ostřelovačský kurz  

Základní zdravotnický kurz 

I když žijeme v zemi kde je dojezd ambulance možný do 15 minut na mnoha místech, přesto se můžeme  dostat do situace, kdy i těchto 15 minut může být nedostatečných (tepenné krvácení) a jedinou šancí jak zachránit život vašeho kolegy nebo zraněné osoby bude bezprostřední poskytnutí první pomoci přímo na místě. V našich zdravotnických kurzech vycházíme z vojenských doktrín, kdy je vojáka nutné ošetřit přímo na místě a zajistit základní životní funkce tak, aby přežil až do příletu záchranného vrtulníku. Na rozdíl od jiných kurzů nebudeme končit slovy „ strčte prsty do rány a zavolejte 112“.

Naučíme vás, jak s použitím jednoduchých pomůcek, jako je škrtidlo a tlakový obvaz, dokážete zastavit krvácení a člověka stabilizovat i tam, kam ambulance nedokáže přijet do 15 minut. Kurz je složen z části teoretické a praktické, kde si vše vyzkoušíte na figurantech v terénu. Kurz je veden instruktory Thor Tac T.C., kteří mají praktické zkušenosti s ošetřováním zraněných přímo ve válečných oblastech nebo s praxí u záchranné služby.