Teambuilding

Nebaví vás již chodit se svými spolupracovníky na golf nebo hrát volejbal? Zkuste něco jiného. Naše společnost organizuje různé teambuildingové akce se zaměřením na sebeobranu, první pomoc a další aktivity jako je například střelba, slaňování, policejní taktika nebo maskování a pohyb v lese. Nejedná se samozřejmě o plnohodnotný výcvik, ale formou zábavné hry si naučíte něco, co vám může být k užitku i v běžném životě. Naše akce jsou vhodné pro kolektivy do cca. 50 účastníků, ale v případě zájmu jsme schopni zorganizovat i akci většího rozsahu. Naše akce organizujeme ve vašich prostorech nebo prostorech vhodných pro vybranou činnost, které si pronajímáme na základě požadavků klienta. Akce může být jednodenní, dvoudenní nebo vícedenní a můžeme zařídit i kompletní servis pro klienty (ubytování, dopravu, stravu).

Níže uvádíme příklady několika teambuildingových akcí, tak jak jsme je připravili pro naše klienty. Naše společnost je velmi flexibilní a jsme schopni se plně přizpůsobit požadavkům zákazníka. Na vaše přání jsme schopni zorganizovat v podstatě cokoli, od seskoku padákem, po přežití v pralese Francouzské Guyany.

Teambuldingy jsme již pořádali pro více než 60 firem a to i pro firmy jako

seznam logo
logo_becherovka-upraveno
RF bank
Knauf logo
csob_logo1-1-250x208
barum logo
solid sun

Teamuldingy stavíme ve většině případů na míru, ale nabízíme několik balíčků.

Soběstačnost v krizi

Události posledních týdnů nám ukázaly že se můžeme náhle ocitnout v krizové situaci.

Nikdo neví, zda tuto situaci zvládne. Každopádně, kdo je připraven, má výhodu.

Teambuilding nemusí pouze bavit a stmelovat kolektiv ale může Vás i něco naučit.

Voda

Lidské tělo ztrácí v důsledku přirozených fyziologických procesů 2-3l vody denně a nejméně tolik jich musí doplnit. Při nedostatku vody dochází k dehydrataci a klesá i schopnost člověka normálně fungovat. V případě zranění se člověk vystavuje i vzniku šoku. V extrémní situaci je člověk schopen za určitých podmínek vydržet až několik týdnů bez jídla. Bez vody však zemře během několika dní. Naučte se získat vodu s přírodních zdrojů a zvyšte svou šanci na přežití v krizi.

Úkryt

Vybudování jednoduchého přístřešku vám umožní získat místo, kde si můžete odpočinout před další cestou, přečkat nepříznivé počasí, ale i se ukrýt před nepřítelem. Přístřešek vám umožní si udržet teplotní komfort, který je důležitý pro vaši fyzickou i psychickou pohodu. Vybudovat jednoduchý přístřešek není nic složitého, pouze musíte vědět jak.

Navigace

V dnešní době chytrých mobilů a GPS přístrojů je navigace v neznámém terénu velmi jednoduchá. Co ale budete dělat, pokud se vám vybije baterie nebo budou vyřazeny satelity? Pak vám nezbude nic jiného než se vrátit ke staré klasice jako je mapa a kompas. Pokud ani to nebudete mít k dispozici musíte se umět orientovat pouze podle přírody. Opět to není nic složitého, pokud víte jak na to.

První pomoc

Naučíte se zvrátit nepříznivé vyhlídky na přežití při zranění sebe a svých blízkých. Tyhle schopnosti mají patřit do arzenálu každého člověka. Budete vědět co dělat, když se neobjeví sanitka. V horách, v krizi, ve třetím světě, s vybitým telefonem. V této části kurzu si osvojíte techniky, jak stabilizovat zraněného a zvýšit jeho šance na přežití – i v polních podmínkách. Vy se dozvíte jaké nástroje můžete potřebovat a kde je sehnat. My si zase dáme záležet, abyste neodcházeli chytřejší, ale schopnější.

 

Základy ovládání krátké a dlouhé palné zbraně.

V této části vás seznámíme se základy používání krátkých a dlouhých zbraní, které jsou ve světě nejběžněji používány. ( AK 47, M4, SA 58, Opakovací kulovnice, brokovnice, pistole) Naším cílem je klienty seznámit s těmito typy zbraní a naučit je tyto zbraně použít. Nejedná se o zážitkovou střelbu a určitě z vás neuděláme střelce.  Ale budete bude znát, jak se zbraň nabíjí, ovládá a jak se z ní střílí.

Medical care

V současné době mnoho lidí spoléhá na to, že v případě nehody zavolají na 155, pomocí mobilu určí polohu, ve spolupráci s operátorem poskytnou první pomoc a vědí, že ambulance přijede do 15 minut. Co když to ale nebude možné. Mobilní síť bude mimo provoz, budete v místě kam se ambulance nedostane a vedle vás bude ležet zraněný člověk, který bez vaší pomoci umře. Víte co udělat? Armády se dlouhodobě zaměřují na poskytnutí první pomoci v polních podmínkách, protože vědí, že primární ošetření a stabilizace zraněného, výrazně zvyšuje šanci na přežití. Za tímto účelem se používají jednoduché pomůcky, kterými je vybaven každý voják a které výrazně zvyšují šanci na přežití. A právě na použití těchto pomůcek a poskytnutí první pomoci v nestandartních podmínkách je zaměřena tato část kurzu.

V případě vašeho zájmu vám můžeme nabídnout rozšíření o nouzové přežití, navigace, minové nebezpečí a nevybuchlá munice apod.

Vhodné pro malé skupiny, okolo 30 lidí.

 

 

Poznej sám sebe aneb „Find Your Limits“

Populární balíček

Z vlastních zkušeností víme, že každý tým nejvíce spojí společné překonávání obtíží (jako je chlad, nepohodlí, hlad a nedostatek spánku), zdolávání různých překážek (obtížný terén, vodní toky nebo skalní útvary). Na těchto principech jsou založeny výběrové testy k různým speciálním jednotkám a elitním útvarům. Již po relativně krátké době, kdy budete muset společně překonávat obtíže a plnit různé úkoly se vzájemně poznáte mnohem více než po týdnu stráveném na golfovém hřišti.

Tato akce je zaměřena na vyzkoušení a vyprofilování osobních schopností, fyzických i psychických limitů, rozhodnosti, výdrže a odhodlání. Účastníci si mohou prostřednictvím zátěžové hry vyzkoušet sami sebe, případně zjistit, kdo je leader, kdo je týmový hráč a kdo se „jen veze“.

Účastníci jsou vyvezeni do lesa a jsou pro ně připraveny různé překážky a úkoly. Cílem je dostat lidi pod psychický i fyzický tlak a pozorovat jejich reakce. Při přípravě programu jsme vycházeli z přijímacích řízení ke speciálním jednotkám, které jsou postaveny na stejném principu.

 

Tváří v tvář teroristickému útoku

Populární balíček

Zhoršená bezpečnostní situace a rostoucí množství teroristických útoků ve světě a zejména v Evropě sebou nese stále větší potřebu být na podobné situace připraveni. Existují obecná pravidla jednání, která výrazně zvyšují šanci na přežití krizové situace. Zábavnou zážitkovou metodou se účastníci dozvědí potřebné informace a budou mít možnost vyzkoušet si je přímo v akci.

Akce je sestavena ze dvou částí, teoretické a praktické. V teoretické části klientům vysvětlíme bezpečnostní zásady a pravidla jednání. Pak následuje praktická část obsahující modelové situace, kdy se účastníci snaží situaci řešit a sami reagovat. Nejedná se zde „pouze“ o teambuilding, ale i o skutečnou přípravu jak zvládnout a přežít teroristický útok, tedy situaci, do které se může dostat každý, kdykoliv a kdekoliv. Tuto akci je možné uspořádat přímo v objektu klienta nebo jiných prostorách. Minimální trvání akce jsou 4 hodiny, maximální 1 den.

Kurz první pomoci- Medical care teambuilding

Populární balíček

Celá akce je rozdělena do dvou částí. Část teoretické přípravy a část praktického výcviku. V teoretické části účastníkům vysvětlíme zásady první pomoci, naučí se, jak poskytnout masáž srdce, umělé dýchání, ošetřit zlomeniny, používat škrtidlo a mnoho dalších důležitých zásad pro správné poskytnutí první pomoci.

V praktické části budou účastníci sami řešit ošetření v praxi. Budou pro vás připraveny různé modelové situace, kde si na figurantech a pod dohledem instruktora, prakticky vyzkoušíte jak ošetřit různé typy zranění. Od základních jako jsou zlomeniny až po komplikovanější zranění (tepenné krvácení nebo střelné zranění) Kurz první pomoci Medical care teambuilding vychází z vojenských doktrín, kdy je nutno stabilizovat zraněného tak, aby přežil i v situacích, kdy ambulance nemůže přijet do 15 minut. Všichni naši instruktoři jsou bývalí policisté nebo vojáci s dlouholetou praxí. Jednotlivé teoretické okruhy by byly rozděleny následovně:

• Resuscitace

• Resuscitace za pomoci AED

• Zlomeniny

• Popáleniny a omrzliny

• První pomoc dětem

 

Jamesem Bondem za jediný den

Tento teambuilding je variabilní a skládá se z praktické výuky volitelných dovedností z nabídky profesionálních kurzů Thor Tactical.

Podle přání klienta je postaven potřebný počet stanovišť s různým zaměřením, jako je teleskopický obušek, kubotan, sebobrana, první pomoc, práce na laně, střelba z různých zbraní z nabídky a další. Účastníci jsou rozděleni do několika skupin a během dne se protočí na všech stanovištích, tak aby si každý zkusil vše. V našich kurzech se zaměřením na sebeobranu se naučíte jednoduché věci (špinavé triky), které jsou jednoduše použitelné bez nějaké dlouhodobé přípravy. Kurz první pomoci vychází z vojenských doktrín, kdy je nutno stabilizovat zraněného tak, aby přežil i v situacích, kdy ambulance nemůže přijet do 15 minut. Všichni naši instruktoři jsou bývalí policisté nebo vojáci s dlouholetou praxí. Učíme pouze dovednosti, které jsme si mohli ověřit v praxi a víme, že fungují.

 

Bojová hra na míru

Dle přání klienta připravíme bojovou/naučnou hru podle zvoleného scénáře s možností použití všech dovedností a taktiky z nabídky kurzů Thor Tactical pro profesionály. Náročnost, délka i obsahová stránka bude vypracována na míru podle počtu účastníků, rozpočtu a předpokládaných schopností účastníků.

Fotogalerie teambuildingů